Crossfit Nedir?

Fitness antrenman rutininden sıkıldınız mı? İnsan vücudunu şekillendiren, antrenman kültürünün ABC’si egzersizlerle antrenmanlarınızı yeniden şekillendirin! Hem iyi bir vücuda sahip olmak hem de halter(kuvvet antrenmanı), kardiyo ve  jimnastiğin temelleri ile tanışmak için bu büyük bir fırsat!

Güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, koordinasyon, çeviklik, kardiyovasküler dayanıklılık, vücut  dengesi, vücut kontrolü  gibi birçok özelliği içinde bulunduran egzersiz çeşididir.. Crossfit antrenmanları tek bir bölgeyi değil, birden fazla eklemin dahil olduğu ve bir çok ana kas grubunun çalıştırıldığı fonksiyonel hareketlerle bütün vücudu çalıştırmayı hedefler. Crossfit’in bir özelliği de egzersiz esnasında vücudunuzun şaşırmasına hazırlıklı olmanız gerektiğidir.

Neden crossfit yapmalıyım ?

Crossfit’in amacı, insanın sahip olduğu; dayanıklılık, esneklik hız, güç, denge, koordinasyon,  çeviklik ve isabetlilik gibi  özelliklerin  hepsini esas alarak, hayat standartlarımızı ve atletik performansımızı arttırmaktır. Durağan iş yaşantımızın bizlere unutturduğu hareketlerimizi bizlere hatırlatarak, binlerce yıllık insan evrimi geçmişinde neler yapabildiğimiz ve sınırlarımızın farkına vardığımız egzersiz çeşididir.Kısa sürede vücudunuzda değişiklikleri fark edersiniz. Daha önce spor geçmişi olmayanlar başlarda zorlanacaktır. Uzman eğitmen eşliğinde başlamak en doğru olanıdır, spor geçmişi olmayanların ciddi sakatlıklar yaşayabileceği zor bir egzersizdir. Özellikle amacı öncelikle yağ yakımı olan kişiler için Crossfit olumlu sonuç alabilecekleri egzersizler arasındadır.

Eğitmenlerimizin  vereceği beslenme direktifleri ile Crossfit egzersizlerini birleştirip, istediğiniz görünüme sahip olmakta zorlanmayacaksınız. SporEvim’de tek veya düet ( ikili) Crossfit dersleri yapılabilmektedir. Tek veya arkadaşınızla beraber eğitmen eşliğinde motivasyon dolu, hızlı ve yoğun bir antrenmana hazır mısınız? Uzman eğitmenlerimizle  uyum süreci çalışmaları ile başlayıp yoğun ve hızlı, adrenalin dolu bir antrenman deneyimi yaşayın!