Fonksiyon Antrenman nedir?

Bir kas grubunu çalıştırmak yerine aynı anda birden çok kas grubunu çalıştırarak yapılan egzersiz çeşididir. Amaç tek egzersiz ile bütün vücudun çalışmasını sağlamaktır.

Fonksiyonel antrenman ile amacınıza yönelik program yapılır. SporEvim stüdyosunda ekipman zenginliği sayesinde, kilo verme, yağ yakma, kas geliştirme, vücut şekillendirme, sıkılaşma, kardiyo, dayanıklılık, güç arttırma  gibi beklentilerinizi deneyimli eğitmenlerimiz ile karşılamaktayız.

Fonksiyonel antrenmanın faydaları;

-Fonksiyonel Antrenman ile durağanlaşan hayatımızın bize unutturmaya başladığı  itme, çekme, dengede durma, zıplama gibi  yeteneklerimizi geri kazanırız.

-Çeviklik, hız gibi alışkanlıklar  yaşantımızda faydasını gösterecektir.

-Bir egzersizde birkaç hareketi ardı ardına yaparken kaslarınız ve beyniniz daha fazla uyum içerisinde çalışır.

-Daha az zaman harcayarak daha fazla yağ yakabilirsiniz.

-Tempolu egzersizler sayesinde günlük hareketlerinizde daha az yorulursunuz.

-Sakatlanma riskiniz daha azdır

Uzman eğitmenlerle yapıldığında fonksiyonel antrenman ile kas kütlesini büyütmek mümkündür. SporEvim stüdyosunda kas güçlendirmek, yağ yakmak, kuvvet kazanmak, dayanıklılık arttırmak yanında kas kütlesini arttırmak isteyenlere de hizmet vermekteyiz. Spor salonlarına üyelik yaptırdığınızda sizden yıllık ücret alınır ve antrenman program kartınız verilir, siz spor salonundan faydalanırsınız, eğitmen talebiniz olur ise tekrar para vermek zorundasınızdır.

SporEvim stüdyosunda antrenman alanı 50 dakika boyunca size özeldir ve eğitmen sizin hem programınızı belirler hem uygulamalı olarak yaptırır. Egzersizler eğitmen eşliğinde yapılmadığında hem sakatlık kaçınılmazdır hem de hareketler doğru yapılmadığından verimlilik çok düşük olacaktır.

“Hocam ben bu hareketi yıllardır yapıyordum ama yanlış yapmışım.” cümlesi ile çok kez karşılaşırız. Kas egzersizlerinden verim alabilmek için doğru yapılması gereklidir. En basit örnek ile, itme çekme hızı, hareket esnasında omuz, dirsek, eklem korunması,  tekrar sayısı, duruş pozisyonu, doğru olmalıdır. Eğitimini almış olmanız ya da uzman kişilerden öğrenmiş olmanız gereklidir. Bunlara vaktiniz olmamış ise uzman eğitmenlerden yardım almanız gereklidir.

Ataşehir Personal Trainer stüdyomuzda Foksiyonel egzersizlere katılarak amacınıza ulaşmanızı kolaylaştırın.