Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisinde Reformer Pilates’in Faydaları

30 Kas

Bel fıtığı ve boyun fıtığı nedir ?

Bel ve boyun omurlarında bulunan disklerin taşması veya yırtılması sonucu omurgadan geçen sinirlere bası yapması sonucu oluşan rahatsızlıktır.

Bel ve boyun fıtığı riski en yüksek olanlar kişiler ;

Uzun süre oturarak veya uzun süre ayakta durarak çalışanlar, uzun süre araç kullananlar, uzun süre bilgisayar kullananlar veya işi gereği ağır kaldırmak zorunda olanlar, en riskliler arasında yer alırlar. Çoğumuz bel veya boyun fıtığı olduğumuzu bile bilmeden uzun yıllar bu hastalık ile yaşarız. Ne zaman ki fıtık sinire bası yapacak seviyeye ulaşır o zaman anlaşılır hastalığımız.

Bu hastalığın en iyi tedavisi rahatsızlığın oluşumunu engellemektir. Çünkü fıtık oluştuktan sonra ağrıları hafifletsek veya tamamen bitirsek bile asla eskisi gibi olamayız. Bu nedenle en iyi çözüm önleyici tıptır.

Bel fıtığı pilates

Omurgamızı ayakta tutan bizi taşıyan kas grupları bel, boyun, karın, bacak ve sırt kaslarıdır. Bu kas gruplarını sürekli güçlü tutmak zorundayız. Bu kaslar ne kadar güçlü olur ise omurgaya binen yük o kadar azalacaktır. Reformer Pilates, bu kas gruplarını çalıştırmak ve güçlü tutmak için en etkili yöntemler arasındadır. Kaslarınızı güçlendirmenin yanında kas ve omurga esnekliğini de sağlayacağı için diğer kas güçlendirme egzersizlerinin önüne geçmektedir.

Ataşehir  Reformer Pilates salonumuza gelerek; ameliyat öncesi, sonrası veya ameliyatsız tedaviniz devam ediyor ise, ağrılarınızı arttırmadan, bel ve boyun bölgelerine yük bindirmeden kaslarınızı çalıştırır ve kaybolan esnekliğinizi geri kazandırırız. Ağrılı olan bölgeyi uzun süre çalıştırmamak  kasların hem güçsüzleşmesini hem de esnekliğini kaybetmesini sağlar. Aletli Pilates bu sebeplerden tedavi aşamasında konunun uzmanı Doktorlar  tarafından da önerilmektedir. Ataşehir Pilates stüdyomuz’da sağlığınıza kavuşmanız için sizlere destek olabiliriz.