Kettlebell Antrenmanları ve Faydaları

26 Eyl

-Hem kardiyo hem de kuvvet antrenmanıdır
-Kilo vermek ve kas artırmak için çok etkili bir antrenmandır.
-Oldukça verimli bir antrenman şeklidir
-Mükemmel sonuçlar ile kısa sürede hızlı egzersizler yapmak mümkündür.
-Yüzlerce Kettlebell egzersizi seçeneğiyle tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.
-Her yaştan, yetenekten ve cinsiyetten insana uygun bir antrenman şeklidir.
-Özellikle sırtınızı ve omuzlarınızı iyileştirmede çok etkilidir.

Kettlebell Swings, Snatches ve Clean and Jerks setlerinden daha iyi bir yağ yakma yolu yoktur. Bu egzersizler vücudunuzu tek bir birim olarak çalıştırır. Ne kadar çok çalışırsan o kadar çok kalori yakarsın. Yüksek tekrar Snatches, daha fazla kas grubunu çalıştırır ve alt sırt, omuzlar ve kalça fleksörlerinde güç oluşturur.

Aktif İyileşme İçin Kettelebell Antrenmanları sporcular için iyileşme döneminde çok önemlidir. Hafif sakatlıklarda performans ve kondisyondan düşmemek için haftada birkaç hafif Kettlebell egzersizi yapmak çalışan kaslara biraz kan vererek iyileşmeyi hızlandıracaktır.

KETTLEBELL EGZERSİZLERİ
Elbette Kettlebell swing en ünlü ve en yaygın egzersizdir. Ancak bu çok işlevli egzersiz size bundan çok daha fazlasını sunar, işte bunlardan bir kaç tanesi;
Turkish GET-UP
Yerde yatarak başlayın, sonra ayağa kalkın, ardından belirli bir hareket geçişleri dizisiyle tekrar yukarı uzanın. Kalkış, daha üst düzey egzersizlerin yanı sıra işlevsellik konusunda size yardımcı olacaktır. Size akıcı hareket etmeyi öğretir ve yükü eklediğinizde güç ve hareketlilik gerektirir.

Vücudunuzun demir gibi olmasını istiyorsanız, işte tam da budur. Ayrıntılara dikkat edilmesi ve insan hareketine saygı duyulması gereken güçlü bir tüm vücut egzersizidir. Güçlü ve esnek omuzlar, geliştirilmiş kalça ve gövde kuvveti ve geliştirilmiş hareketlilik için Turkish Get-Up hareketi şarttır.

GOBLET SQUAT
Kettlebell Goblet Squat sadece bir bacak egzersizi değil, daha fazla hareket kabiliyeti ve daha ağır yüklerle güvenli bir şekilde antrenman yapabilmeniz için daha kolay hareket etme yeteneği ve iyileştirilmiş kondisyon sağlayan bir tüm vücut egzersizidir. Bu, hemen öğrenmek ve uygulamak için daha kolay Kettlebell egzersizlerinden biridir.
Goblet Squat, maksimum bacak gücünüz ve halter çömelme gelişiminiz için iyi bir katkı sağlar.

STRICT PRESS
Kettlebell presi, öğrenilmesi gereken bir başka harika harekettir. Bir baş üstü baskı gibi görünse de, tüm vücudunuzu maksimum baskı gücü için kullandığınız için bu sadece bir omuz egzersizi değildir. Kettlebell ve ofset sapın benzersiz şekli, omuz ekleminize göre doğal hareket düzleminde bastırmanıza olanak tanır.

CLEAN
Kettlebell swing’e benzer şekilde, clean de tüm vücut gücü ve kondisyonu için başka bir patlayıcı egzersizdir. Buradaki fark, Kettlebell’in vücudunuzdan yatay olarak uzağa itilmesinin aksine, göğüs mesafesine doğru yukarı kaldırılarak bitmesidir. Clean hareketinin öğrenilmesi zaman alabilir, ancak çok önemli bir harekettir. Tek başına kullanılabilir, ancak aynı zamanda en iyi kombinasyon hareketlerinden biri olan clean and press gibi bir kompleks ile beraber yapıldığında da etkilidir.

SNATCH
Kettlebell snatch, tüm vücut gücünün nihai göstergesidir. Ağırlığın düşük bir pozisyonda başlaması ve ağırlığı üste uzatma dışında, barbell snatch hareketine benzemez. Kettlebell snatch, fiziksel olarak zorlu ve tekniktir, ancak olağanüstü toplam vücut gücü ve kondisyon faydaları sunar. Atletik performansı yeni seviyelere yükseltmeye, patlayıcı bir güç oluşturmaya ve güçlü omuzlar oluşturmaya yardımcı olabilir. Koparma, uygun teknik, patlayıcı kalça gücü ve atletizm gerektirir.