Reformer Pilates Faydaları 

Pilates egzersiz metodu, vücudumuzun merkezini (özellikle gövde kaslarını) güçlendirmek amaçlı kurulu sistematik egzersizler bütünüdür. Vücudunuz pilates egzersizleri ile şekillenmeye başladıkça aynadaki görüntünüzün daha dik, daha sıkı, daha estetik olduğunun farkına varacaksınız. Bunun yanı sıra omurga veya uzuv ağrılarınızın hafiflediğinin hatta geçtiğinin farkına varacaksınız, vücudunuzun daha esnek olması da cabası olacak.

Reformer pilatese başlayanlar kısa süre içinde fiziksel ve zihinsel değişimlerinin farkına varıp Reformer pilatesi yaşamlarının bir parçası haline getiriyorlar. Uzun saatler masa başında veya araç içinde vakit geçirenler için Reformer pilates vazgeçemedikleri alışkanlık haline gelmektedir. İş yaşantısının vücudunuzda  bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulmak elinizde. Kas ağrısı, omurga problemleri, duruş bozuklukları, esneklik kaybı, sinirlilik, uykusuzluk, sabahları yorgun kalkmak, çabuk yorulmak, mutsuz hissetmek gibi olumsuz etkileri azaltmak veya tamamen kurtulmak için Reformer pilates çok etkili olacaktır.

Ataşehir pilates salonu’nda eğer uzman eğitmenlerimiz ile egzersizlere katılmak isterseniz;

-Reformer aletiyle yaptığınız her pilates egzersizi sizi daha da sık ve güçlü kılacak.

-Yer çekimine karşı gelerek yaptığınız her pilates egzersiziyle karın ve bel kaslarınızı, omurganıza hiçbir yük bindirmeden çalıştırabilir, belinizi ağrıtmadan hareketleri doğru şekilde yapabilirsiniz.

-Egzersiz seansınız sonunda dingin ve yenilenmiş hissedeceksiniz, Spor Evim’de pilates egzersizleri size özel pilates odamızda doğru oda ısısında ve pilates nefes teknikleri ile yaptırılır.

-Pilates egzersizleri süresince bedeninize odaklanmayı öğrenirsiniz. Eğitmenimizin size söyleyeceği anahtar sözcüklerle bedeniniz üzerinde hakimiyetiniz artacak, sakatlanma riski önlenecektir.

-Pilates egzersizleri dingin ve odaklı bir zihinle yapılırsa varılacak sonuca daha sağlıklı varılacaktır. Spor Evim stüdyosunda pilates egzersizleri boyunca zihninizi ve hareketlerinizi hızlandırıcı müziklerden kaçınılır veya eğitmenimiz size özel sözsüz dingin müzik parçaları seçerek beden odaklanmasını  daha kolay sağlanabileceği  bir stil geliştirir.